Biogospodarka - rekomenduje Oliwia Senkowska

Oliwia Senkowska kończy właśnie studia na biogospodarce - strategicznym dla naszego kraju kierunku międzyuczelnianym. Dziś opowiada o tym, jak wygląda kształcenie na trzech uczelniach jednocześnie.

Dlaczego warto wybrać kierunek biogospodarka?

Na biogospodarce studiujesz jednocześnie na trzech wiodących uczelniach w Polsce - Politechnice Łódzkiej, Politechnice Warszawskiej i Wojskowej Akademii Technicznej. Dodatkowym atutem tego kierunku jest możliwość wyboru uczelni, na której chce się realizować temat pracy inżynierskiej - zgodnie z własnymi zainteresowaniami.

Jak wyglądają studia na tym kierunku?

Studia na kierunku biogospodarka przebiegają dosyć dynamicznie. Dużo się dzieje i trzeba nadążyć za tempem każdej z uczelni, co uważam za duży plus. Moją uczelnią macierzystą była Politechnika Łódzka i to właśnie na niej spędziłam najpiękniejsze 4 semestry. Kolejny semestr prowadzony był przez Politechnikę Warszawską i tematyka zajęć była skupiona wokół problematyki Zero Waste - tematu, który w dzisiejszych czasach ma ogromne znaczenie. 6. semestr odbył się w Wojskowej Akademii Technicznej również w Warszawie, a uwagę skupiliśmy na odnawialnych źródłach energii oraz prowadzeniu własnej firmy.

Jakie ciekawe projekty można realizować?

Spośród licznych projektów, w jakich brałam udział, najciekawszym był Project Based Learning (PBL) - Nauczanie Przez Projekty. Jest on realizowany na Politechnice Łódzkiej i jego głównym celem jest jak największe zaangażowanie studentów do rozwiązania problemu postawionego im przez prowadzącego. Ponadto Wydział BINOŻ daje możliwość dołączenia do trzech kół naukowych. Ja osobiście miałam przyjemność należeć do ,,Fermentu’’. Jest to zespół studentów, którzy mają zamiłowanie do mikrobiologii, a przede wszystkim ciągłego rozwijania się w tej dziedzinie.

Najbardziej na moim kierunku studiów podoba mi się…

Osobiście uwielbiam podróżować, poznawać nowe miejsca, miasta, ludzi i cieszę się, że mogę połączyć to z nauką i rozwijaniem siebie. Polecam wszystkim gorąco studia na biogospodarce!